Korzyści płynące z zumby

Alberto Perze, twórca zumby od samego początku pragnął aby na jego zajęcia przychodziły nie tylko osoby wytrenowane, ale i te prowadzące na ogół siedzący tryb życia. Zumba skierowana jest więc do wszystkich, bez względu na wiek, płeć, kondycję czy umiejętności. Poziom trudności można bowiem w prosty sposób dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego.

Zumba – czy warto?

Zumba zapewnia kompleksowy trening całego ciała. Wiele ruchów angażuje mocno mięśnie grzbietu i brzucha, co wpływa na poprawę jędrności wzmocnienie tych partii ciała. W ten sposób znacznie spada ryzyko pojawienia się bólów kręgosłupa. Zumba to swego rodzaju trening cardio, który poprawia kondycję oraz powoduje spalanie kalorii. W ciągu jednej godziny zajęć o zmiennej intensywności można spalić nawet około 600 kcal. Ponadto zumba  łagodzi stres. Energiczne ruchy nie tylko pomagają uwalniać endorfiny, czyli hormony szczęścia, co prowadzi do wyraźnej poprawy nastroju, ale i powoduje uczucie odprężenia i spełnienia. Dzięki niej można na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego i się zrelaksować.

Zumba dodatkowo wpływa również na obniżenie ciśnienia krwi oraz wzmocnienie układu krwionośnego i serca. Zwiększa się gęstość kości, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy. Poprawie ulega równowaga i napięcie mięśniowe. Zumba pobudza do działania i wyostrza wszystkie zmysły. Poza tym czas spędzany w grupie zawsze jest dobrze spożytkowany. Trening tego typu nie jest nudny i monotonny. Zumba to w zasadzie rozrywka, a jej uczestnicy nie zdają sobie sprawy, że ćwiczą. Zumba to więc całkiem inny sposób na ćwiczenia fizyczne. Godzina zajęć mija niepostrzeżenie i w zaskakująco przyjemny sposób.

Korzyści wynikające z zumby

Regularne uczęszczanie na zajęcia zumby przynosi wiele korzyści. Zmiany zachodzą nie tylko w wyglądzie fizycznym, ale i w sferze psychicznej. W ten sposób można odreagować stresy, nabrać pewności siebie, stać się bardziej otwartym wobec innych i wyglądać o wiele atrakcyjniej.  Na zajęcia mogą uczęszczać wszyscy, także dzieci i seniorzy. Rodzaj treningu dostosowywany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika z osobna. Kroki zostały zaprojektowane w taki sposób, że można je zawsze łatwo modyfikować.

Zumba to też idealna okazja do poznawania innych osób. Formuła zajęć jest rozluźniająca i zachęca do łapania nowych kontaktów.  Szczególnie popularna jest wśród kobiet, ale nie tylko. W całej Polsce w tej chwili można się już w zasadzie bez większego problemu zapisać na zajęcia. Można również ćwiczyć samodzielnie, filmiki są dostępne bowiem również i w Internecie.

 

 

Komentowanie jest wyłączone.